Aktualności WTVK

Bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami

 • 13 września 2019 Informacje

  Kuriozalna decyzja Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej została uchylona

  Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Winogrady” w Poznaniu informuje, że w dniu 11 września 2019 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie – Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK), który uchylił decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (Prezesa UKE) w sprawie dotyczącej nałożenia kary na spółdzielnię za rzekome niewykonanie decyzji Prezesa UKE z dnia 27 czerwca 2014 r. Wyrok jest prawomocny.

  PSM „Winogrady” w Poznaniu przypomina, że Prezes UKE Magdalena Gaj już w dniu 1 lipca 2014 r. wszczęła postępowanie o nałożenie kary za niewykonanie przez PSM „Winogrady” decyzji z dnia 27 czerwca 2014 r. Postępowanie było bezzasadne, gdyż decyzja ta została doręczona do PSM „Winogrady” w dniu 2 lipca 2014 r. (i tego samego dnia wykonana, co było bezsporne). Pomimo oczywistej bezzasadności postępowania o nałożenie kary − było ono przez ww. Prezesa UKE przewlekle kontynuowane (co zmusiło PSM „Winogrady” m.in. do złożenia skargi na przewlekłość postępowania) i dopiero w dniu 24 kwietnia 2015 r. Prezes UKE wydał decyzję kończącą postępowanie. W decyzji tej Prezes UKE nie nałożył kary na PSM „Winogrady”, ale stwierdził, że PSM „Winogrady” nie wypełniła decyzji Prezesa UKE z dnia 27 czerwca 2014 r., opierając to na twierdzeniu, że PSM „Winogrady” miała obowiązek wykonać ww. decyzję przed jej doręczeniem. W związku z tym stwierdzeniem PSM „Winogrady” zaskarżyła decyzję Prezesa UKE. Decyzja ta została uchylona przez Sąd Okręgowy w Warszawie, ale niestety nie zakończyło to postępowania. Prezes UKE wniósł bowiem do Sądu Apelacyjnego apelację od wyroku SOKiK, a Sąd Apelacyjny oddalił tę apelację.

  W ocenie PSM „Winogrady” bulwersujący w tej sprawie był już sam fakt przedwczesnego wszczęcia, a następnie przewlekłego prowadzenia postępowania w prostej sprawie, która powinna być umorzona niezwłocznie po wykonaniu przez PSM „Winogrady” decyzji Prezesa UKE w dniu 2 lipca 2014 r. Zwracamy uwagę, że obrona przed decyzjami − nawet takimi, które w ogóle nie powinny pojawić się w obrocie prawnym − wymaga każdorazowo podejmowania czynności przed powołanymi do tego sądami w Warszawie, co dla podmiotu z Poznania samo w sobie stanowi obciążenie, m.in. organizacyjne i czasowe.

 • 1 września 2019 Informacje

  Zwiększenie limitu danych internetu mobilnego

  Informujemy, iż od 01.09.2019 r. zmianie uległa wielkość limitu danych Internetu Mobilnego. Zamiast dotychczasowych 40 GB nasi Abonenci zyskali dostęp do pakietu o wielkości 60GB, a wszystko to w dotychczasowej cenie, bez konieczności aktualizacji umowy czy podejmowania dodatkowych działań.

  Zachęcamy do zapoznania się z ofertą dostepną w zakładce Internet oraz do skorzystania z naszych usług

 • 23 kwietnia 2019 Informacje

  Zmiana godzin otwarcia Biura Obsługi Abonenta w okresie świątecznym

  Biuro Obsługi Abonenta w dniu 02.05.2019 r. (czwartek) będzie czynne w godzinach 9:00 - 15:00

 • 18 kwietnia 2019 Informacje

  Zmiana godzin otwarcia Biura Obsługi Abonenta w okresie świątecznym

  Biuro Obsługi Abonenta w dniu 19.04.2019 r. (piątek) będzie czynne w godzinach 11:00 - 14:00

 • 15 kwietnia 2019 Informacje

  Zmiana cennika w zakresie połączeń międzynarodowych

  Informujemy, że opłaty za połączenia głosowe do państw członkowskich UE ulegają obniżeniu od dnia 15 maja 2019 r. do wysokości 0,93 zł brutto za minutę połączenia, tj.:

  • z numerami komórkowymi w państwach Unii Europejskiej (Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwie, Luksemburgu, Łotwie, Malcie, Niemczech, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Włoszech), a także w Islandii, Norwegii, Lichtensteinie, Gibraltarze, Martynice, Gwadelupie, Gujanie Francuskiej, Reunion (zamorskich departamentach Francji),
  • z numerami stacjonarnymi w Chorwacji, Martynice, Gwadelupie, Gujanie Francuskiej, Reunion (zamorskich departamentach Francji).

  Nie ulegają zmianie opłaty za połączenia do krajów UE obowiązujące dotychczas w niższej wysokości. Zmiana cennika dokonywana jest na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/1971 z dnia 11 grudnia 2018 r. ustanawiające Organ Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej (BEREC) oraz Agencję Wsparcia BEREC (Urząd BEREC), zmieniające rozporządzenie (UE) 2015/2120 oraz uchylające rozporządzenie (WE) nr 1211/2009.

 • 22 lutego 2019 Informacje

  Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa odkodowany w Canal+ HD

  Winogradzka Telewizja Kablowa z przyjemnością informuje, że dnia 23.02.2019 r. Canal+ HD będzie odkodowany w godzinach 16:00-21:00. W tym czasie odbędzie się transmisja meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa.

 • 6 lutego 2019 Nowości

  History2 HD i Kino TV HD

  Informujemy, że kanał H2 HD zmienił nazwę na History2 HD, a kanał Kino TV został zastąpiony wersją w rozdzielczości HD.

 • 14 stycznia 2019 Informacje

  HGTV HD, TVN Biznes i Świat HD, Discovery Life HD i AXN HD

  Informujemy, że w dniu 15 stycznia kanały: HGTV, TVN24 Biznes i Świat, Discovery Life i AXN zostaną zastąpione wersją w wysokiej rozdzielczości HD.

 • 14 stycznia 2019 Informacje

  Zmiany częstotliwości kanałów nadawanych w wersji cyfrowej

  W dniach 14 i 15 stycznia zmianie ulegają częstotliwości kanałów nadawanych w wersji cyfrowej:

  • Duck TV HD - 514 MHz
  • Sky News - 314 MHz
  • Eska Rock TV - 266 MHz
  • VH1 Classic- 354 MHz
  • Discovery Life - 650 MHz, uruchomienie w wersji HD
  • Kino TV - 594 MHz

  Prosimy o wstrojenie dekoderów lub odbiorników telewizyjnych. Powyższe zmiany nie dotyczą abonentów pakietu Pośredniego IPTV lub Pośredniego Plus.

 • 14 stycznia 2019 Informacje

  Wyłączenie lub zmiana częstotliwości kanałów analogowych

  Przypominamy, że w dniu 14 stycznia 2019 roku nastąpiło wyłączenie kanałów w wersji analogowej: 4FUN.TV, Discovery Life, ID, nSport i Polonia 1. Programy są nadal dostępne w wersji cyfrowej. Dodatkowo zmianie uległy częstotliwości kanałów nadawanych w wersji analogowej: 13 Ulica (K64), Discovery Science (K56), Eurosport 1 (K37), TV 4 (K27) i TV Puls (S3). Prosimy o ponowne wstrojenie odbiorników telewizyjnych. Niniejsze zmiany nie dotyczą abonentów korzystających z dekoderów lub posiadających telewizory z wbudowanym tunerem DVB-C.