Aktualności WTVK

Bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami

 • 8 czerwca 2018 Nowości

  TVP 4K oraz Canal+ 4K Ultra HD w ofercie WTvK

  Miło nam poinformować, że Winogradzka Telewizja Kablowa jako trzeci operator w Polsce zaoferuje mecze mundialu w rozdzielczości 4K. Abonenci telewizji cyfrowej będą mogli oglądać Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 w jakości UHD 4K. W ramach pakietu Mistrzostwa Świata 2018 4K udostępnione zostaną dwa kanały - TVP 4K oraz Canal+ 4K Ultra HD.

  Cena pakietu Mistrzostwa Świata 2018 4K z dwoma kanałami UHD wynosi 50 zł dla abonentów pakietów Canal+ HD lub Ekskluzywnego oraz 100 zł dla pozostałych abonentów. Oferta będzie dostępna w Biurze Obsługi Abonenta od poniedziałku.

 • 7 czerwca 2018 Nowości

  TVP Sport HD

  Winogradzka Telewizja Kablowa z przyjemnością informuje, że do zakończenia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 udostępnia wszystkim abonentom pakietów Pośredniego i Pośredniego IPTV kanał TVP Sport HD w wersji cyfrowej bez dodatkowych opłat. Kanał jest dostępny na częstotliwości 402 MHz (QAM128, 6875 kSym/s).

 • 28 maja 2018 Nowości

  Red Carpet TV

  Niniejszym informujemy, że w dniu 28.05.2018 roku nadawca zmienił nazwę kanału ETV HD na Red Carpet TV (RCTV). Kanał wprowadza do swojej oferty programowej audycje związane z szeroko pojętą kulturą (film, teatr, muzyka, literatura) oraz krajowym i światowym show-biznesem.

 • 19 kwietnia 2018 Informacje

  ID HD

  Z przyczyn leżących po stronie nadawcy (awaria globalna) kanał ID HD jest obecnie niedostępny.

  AKTUALIZACJA: Program ID HD został przywrócony przez nadawcę 2018-04-19 o godz. 17:41:07

 • 22 marca 2018 Informacje

  Zmiana godzin otwarcia Biura Obsługi

  W dniu 30.03.2018 r. (piątek) Biuro Obsługi Abonenta będzie czynne w godz. 9:00 - 13:00. Za utrudnienia przepraszamy.

 • 15 lutego 2018 Informacje

  NICKELODEON HD zmienia nazwę na NICKTOONS HD

  Informujemy, że stacja NICKELODEON HD zmieniła nazwę na NICKTOONS HD.

  Stacja NICKELODEON (SD) nadaje z dotychczasową nazwą.

 • 5 lutego 2018 Nowości

  Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5 już w WTvK!

  Z przyjemnością informujemy, że w naszej ofercie pojawiły się trzy nowe kanały:

  • Eurosport 3
  • Eurosport 4
  • Eurosport 5

  Kanały dostępne są dla obecnych i nowych abonentów pakietów Pośredniego, Pośredniego IPTV oraz Ekskluzywnego bez dodatkowych opłat, wyłącznie w wersji cyfrowej w rozdzielczości HD.

  Jeżeli kanały nie pojawiły się u Państwa na liście, prosimy o wstrojenie swoich odbiorników:

  • Eurosport 3 - 266 MHz
  • Eurosport 4 i Eurosport 5 - 562 MHz

  Abonenci pakietu Pośredniego IPTV powinni zaktualizować listę kanałów poprzez wybranie strojenia automatycznego z opcją "Sortuj automatycznie".

 • 30 stycznia 2018 Planowane wyłączenia

  Przerwa w dostawie prądu

  W związku z planowanym wyłączeniem prądu przez ENEA w budynku przy ul. Wilczak 13 w dniu 1.02.2018 w godz. 07:00-10:00, nasze usługi będą niedostępne.

  Usługi w budynkach przy ul. Wilczak 15 i ul. Wilczak 17 będą dostępne bez zakłóceń.

 • 26 stycznia 2018 Informacje

  Przesunięcia kanałów nadawanych analogowo

  W nocy z 4 na 5 lutego nastąpi przesunięcie na inne częstotliwości dwóch kanałów nadawanych analogowo:

  • Tele 5 - przesunięcie z K32 (558-566 MHz) na S19 (310-318 MHz) w miejsce stacji Polonia 1,
  • Polonia 1 - przesunięcie z S19 (310-318 MHz) na S3 (126-134 MHz),
  • TVP Kultura - przesunięcie z S13 (262-270 MHz) na S4 (134-142 MHz).

 • 11 stycznia 2018 Informacje

  Sąd Apelacyjny orzeka: kara Prezesa UOKIK dla PSM „Winogrady” była niesłuszna

  Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok SOKiK o uchyleniu decyzji Prezesa UOKiK o nałożeniu kary na PSM "Winogrady"

  Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Winogrady” w Poznaniu informuje, że w dniu 10.01.2018 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów od wyroku z dnia 3.10.2016 r., w którym Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie uchylił w całości decyzję Prezesa UOKiK w z dnia 26.09.2011 r. w sprawie stwierdzenia praktyki ograniczającej konkurencję i nałożenia na PSM „Winogrady” kary w wysokości 146.000 zł.

  Korzystny dla PSM „Winogrady” wyrok Sądu Apelacyjnego stanowi prawomocne zakończenie tej sprawy.

  W trakcie rozprawy pełnomocnicy PSM „Winogrady” – Paweł Suchorski (kierownik Winogradzkiej Telewizji Kablowej) oraz adwokat Andrzej Spychała – podtrzymali stanowisko w sprawie oraz wskazali na brak podstawy prawnej, liczne błędy merytoryczne oraz tendencyjność uzasadnienia decyzji Prezesa UOKiK, wnosząc o oddalenie apelacji Prezesa UOKiK w całości jako oczywiście bezzasadnej. W ustnym uzasadnieniu Sąd Apelacyjny potwierdził w szczególności, że decyzja Prezesa UOKiK nie miała podstaw prawnych i nie spełniała przesłanek, od których zależało stwierdzenie rzekomej niewłaściwej praktyki PSM „Winogrady” i nakładanie na nią kary pieniężnej.

  W związku z powyższym PSM „Winogrady” nie można zarzucać działań, będących przedmiotem ww. decyzji Prezesa UOKiK. PSM „Winogrady” wskazuje, że od początku tej sprawy informowała o licznych nieprawidłowościach w przedmiotowej decyzji Prezesa UOKiK i wyrażała uzasadnioną nadzieję na jej uchylenie przez sąd powszechny.

  Ważnym kontekstem tej sprawy okazało się także to, że zgodnie z przyjętą praktyką Prezes UOKiK opublikował pełną treść swojej nieprawomocnej decyzji na stronie UOKiK, a następnie wzmiankę o złożeniu przez PSM „Winogrady” odwołania od tej decyzji (jednocześnie odmawiając publikacji treści tegoż odwołania, pomimo wniosku PSM „Winogrady” w tym zakresie). Sprawiło to, że upowszechniały się informacje zamieszczone jedynie w treści decyzji, w szczególności dot. stwierdzenia niewłaściwych praktyk i o nałożeniu kary na PSM „Winogrady”. Nadto niektórzy pracownicy UOKiK, pomimo nieprawomocności decyzji UOKiK, udzielali wywiadów w mediach (zwłaszcza powiązanych z bezpośrednim konkurentem PSM „Winogrady”), w których wyrażali opinie sugerujące nieuchronność nałożonej kary oraz nieprawidłowości w działaniach PSM „Winogrady”. Decyzja Prezesa UOKiK była przez lata wykorzystywana jako pretekst do stawiania PSM „Winogrady” w niekorzystnym świetle, co każdorazowo wymagało podejmowania przez Spółdzielnię żmudnych wyjaśnień w celu uniknięcia oczerniających efektów tych działań.

  Zarząd PSM „Winogrady” z satysfakcją przyjmuje więc prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie jako zgodny z elementarnym poczuciem sprawiedliwości w tej sprawie. Zarówno nieprawidłowości ww. decyzji Prezesa UOKiK, jak i stosowana przez Prezesa UOKiK polityka informacyjna związana z tą i innymi decyzjami, skłaniają zarazem do wniosku, że konieczne są zmiany w zakresie sposobu upubliczniania nieprawomocnych decyzji, które pozwolą lepiej chronić dane, dobre imię i interesy przedsiębiorców.